Pies w domu

Jest to w sumie naturalne zachowanie, ponieważ człowiek nie tyle co kocha swoje zwierze , ale przyzwyczaja się do niego tak bardzo, że w pewnym momencie uświadamia sobie , że nie wyobraża sobie normalnego More »

Domowe zwierzęta

Zwierze ,którym opiekowaliby się dzieci czy młodzież czułoby się najlepiej w ich towarzystwie, ponieważ osoby w takim wieku poświęcaliby In najwięcej swojej uwagi. Jedynym zajęciem takich osób na takim etapie życia jest obowiązek chodzenia More »

Pies najlepszym przyjacielem człowieka

Większość ludzi uwielbia różnego rodzaju gatunku zwierzęta, dzięki którym przy ich obecności czują się znacznie lepiej. Mówili się, że najlepszym przyjaciela człowieka jest pies. Sprawia to , że bardzo często spotykamy w domach właśnie More »

Ogród zoologiczny

Często Drażnią agresywne zwierzęta przebywające w klatkach, podchodzą za blisko wyznaczonego ogrodzenia, rzucają różnego rodzaju przedmiotami. Tego typu zachowania, które można zaobserwować niestety sprawiają, iż zwierzęta czują się osaczone i niepewne More »

ZOO

Od wielu lat mamy możliwość oglądania różnego rodzaju gatunku zwierząt na naszych terenach , które pochodzą nawet z innych kontynentów . Dzieje się tak za pomocą specjalnie do tego stworzonych miejsc, gdzie więzione są tak naprawdę owe zwierzęta More »

 

Ogród zoologiczny

Często Drażnią agresywne zwierzęta przebywające w klatkach, podchodzą za blisko wyznaczonego ogrodzenia, rzucają różnego rodzaju przedmiotami. Tego typu zachowania, które można zaobserwować niestety sprawiają, iż zwierzęta czują się osaczone i niepewne. Doprowadza to do ich dezorientacji, czują się bardzo źle w towarzystwie zwiedzających osób. Należy pamiętać, że nie wolno pod żadnym pozorem zbliżać się do niebezpiecznych zwierząt, mimo iż często sprawiają wrażenie jakby były spokojne i nie zagrażają naszemu życiu lub zdrowiu. Od zawsze zdarzają się przykre wypadki ze skutkiem często niestety śmiertelnym. Dzieje się tak za sprawa ludzi nieodpowiedzialnych, którzy nie stosują się do zalecanych uwag ostrożności. Zdarza się również, że ludzie spotykają się uszczerbku na zdrowiu, Ponikwą podczas zwiedzania ZOO byli nieuważni i nieostrożni. Zwierzęta maja bardzo dobry instynkt samozachowawczy i czasami, kiedy dane osoby drażnią je rzucając różne przedmioty w ich stronę reagują gwałtownie i jeżeli takie osoby są blisko danego zwierzęcia po prostu rzuca się na ofiarę. W takich przypadkach pomoc jest niemożliwa danej osobie, ponieważ nikt nie wygra groźnym zwierzęciem. Kilka lat temu mogliśmy zobaczyć nagranie, które zaszokowało całe społeczeństwo. Mianowicie chodzi o tygrysa belgijskiego, który niewiadomo jak opuścił bramy ZOO co zakończyło się najgorszym z możliwych scenariuszy. Kilku ludzi podjęło się poszukiwania za drapieżnym zwierzęciem z oczekiwanym rezultatem. Nie wszystko jednak poszło zgodnie z planem, ponieważ jedna z osób, która znalazła zwierzę została zastrzelona przez policjanta. Groźny tygrys poczuł smak wolności i nie chciał dać się schwytać ludziom, dlatego kiedy czuł się osaczony zaatakował niestety jednego z nich. Niebezpiecznych zwierząt człowiek nie jest w stanie okiełznać, ponieważ takowe drapieżniki maja swoją naturę, której ludzie mimo chęci nie są w stanie zmienić.